02. 07. niedziela – კვირა / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Wojciech Jagielski: Wojna wcale nie nadchodzi w ciszy...

20:30 – Gruzja

Dato Turashvili: Generacja dżinsowa


03. 07. poniedziałek – ორშაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Andrzej Muszyński: O emigracji, o robocie, o budowlance i piciu

20:30 – Gruzja

Aka Morchiladze: Wyemancypować czytelnika


04. 07. wtorek – სამშაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Słowacja

Michal Havran: Havran? Jest to tak!

20:30 – Gruzja

Paata Shamugia: Mężczyzna w tygrysiej skórze


05. 07. środa – ოთხშაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Małgorzata Rejmer: Miłośniczka osobliwych historii

20:30 – Gruzja

Mariam Tsiklauri: Tradycja, nowoczesność, wiersze


06. 07. czwartek – ხუთშაბათი / Proza, ​Przejście Garncarskie 2

19:00 – Polska

Kaja Puto: Raport z niewidzialnej gruzińskiej granicy

20:30 – Gruzja

Tamta Melashvili: Nowy, wyrazisty głos


07. 07. piątek – პარაკსკევი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Ziemowit Szczerek: Żadna podróż, a zwłaszcza podróż na Wschód, nie jest niewinna

20:30 – Gruzja

Beso Khvedelidze: Gruzin z Katmandu


08. 07. sobota – შაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Mariusz Szczygieł: Bardzo dbam o to, żeby ludzi nie glebić

20:30 – Gruzja

Eka Qevanishvili: Plan ewakuacji


09. 07. niedziela – კვირა / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Maciej Jastrzębski: Gruzińskie klątwy i tajemnice Kremla

20:30 – Gruzja

Diana Anfimiadi: Wróżyć z marmolady


10. 07. poniedziałek – ორშაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Czechy

Oldřich Janota: Potrafisz latać?

20:30 – Gruzja

Lela Samniashvili: Kobieta poetka nie istnieje


11. 07. wtorek – სამშაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Czechy

Marek Šindelka: Spojrzenie nie zniknęło

20:30 – Gruzja

Zaza Koshkadze: Zombie, która lubiła literaturę


12. 07. środa – ოთხშაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Stanisław Łubieński: Birding Compulsive Disorder

20:30 – Gruzja

Nika Jorjaneli: Temu, który przyszedł o czasie


13. 07. czwartek – ხუთშაბათი / Proza, ​Przejście Garncarskie 2

19:00 – Polska

Jakobe Mansztajn: Lifestyle, przemijanie, śmierć

20:30 – Gruzja

Nene Kvinikadze: Jednogłośnie


14. 07. piątek – პარაკსკევი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Słowacja

Ondrej Štefánik: Paula, struś i miasto

20:30 – Gruzja

Ana Kordzaia-Samadashvili: Jestem już przecież dużą dziewczyną


15. 07. sobota – შაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Słowacja

Silvester Lavrík: Lavrík wielorozmiarowy

20:30 – Gruzja

Rezo Tabukashvili: Trzecie oko


16. 07. niedziela – კვირა / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Ukraina

Ołeksij Czupa: Syn donieckich slamów

20:30 – Gruzja

Giorgi Arabuli: Szukać siebie, szukać Boga


17. 07. poniedziałek – ორშაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Słowacja

Peter Repka / Ivan Štrpka: Biegacze osamotnieli

20:30 – Gruzja

Batu Danelia: Miłość to ciężar


18. 07. wtorek – სამშაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Czechy

Alexej Sevruk: Paradoksami rozwiercony świat

20:30 – Gruzja

Giorgi Lobzhanidze: Mistyka


19. 07. środa – ოთხშაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Ewa Winnicka: Emigracja, wykluczenie i życie za bramą luksusowej rezydencji

20:30 – Gruzja

Beka Kurkhuli: Koniec zdania


20. 07. czwartek – ხუთშაბათი / Proza, ​Przejście Garncarskie 2

19:00 – Polska

Elżbieta Cherezińska: Królowa polskiej powieści historycznej

20:30 – Gruzja

Shota Iatashvili: Na skrzydłach


21. 07. piątek – პარაკსკევი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Natalia Fiedorczuk-Cieślak: Prekariat i (nie)szczęście macierzyństwa

20:30 – Gruzja

Zurab Rtveliashvili: Pionier-performer


22. 07. sobota – შაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Zośka Papużanka: Zośka dokładnie wie, o co jej chodzi.

20:30 – Gruzja

Basa Janikashvili: Co przeciw nam ma człowiek?


23. 07. niedziela – კვირა / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Ukraina

Tetiana Malarczuk: Proza bez spacji

20:30 – Gruzja

Giorgi Kekelidze: Nałożyłaś mi rzęsy na rzęsy


24. 07. poniedziałek – ორშაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Przemysław Witkowski: O tym, gdzie wyzyskuje Bruce Wayne i co wspólnego ma Ragnar Lodbrok z Donaldem Trumpem

20:30 – Gruzja

Tea Topuria: Miętowy młot


25. 07. wtorek – სამშაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Czechy

Arnošt Goldflam: Przygoda, horror, Agátka

20:30 – Gruzja

Kato Javakhishvili: Surrealistyczne ikony


26. 07. środa – ოთხშაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Nadia Szagdaj: Środkowoeuropejski czar zbrodni

20:30 – Gruzja

Gaga Nakhutsrishvili: Poza horyzonty


27. 07. czwartek – ხუთშაბათი / Proza, ​Przejście Garncarskie 2

19:00 – Polska

Wojciech Górecki: Kaukaski tryptyk

20:30 – Gruzja

Ekaterine Togonidze: Już ponad rok jestem w takim stanie


28. 07. piątek – პარაკსკევი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Ukraina

Ołena Husejnowa: Marzycielka-superbohaterka

20:30 – Gruzja

Lela Kodalashvili: Odkrywać emocje


29. 07. sobota – შაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Paweł Smoleński: Kolekcjoner ludzkich histori

20:30 – Gruzja

Zviad Ratiani: Miłość, strach, śmierć


30. 07. niedziela – კვირა / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Słowacja

Vladimír Balla: Kafka? Balla!

20:30 – Gruzja

Davit Gabunia: Teatr


31. 07. poniedziałek – ორშაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Michał Witkowski: Nie tylko o ciotach

20:30 – Gruzja

Lia Liqokeli: Śmiech żony dewiego


01. 08. wtorek – სამშაბათი / Mediateka, plac Teatralny 5

19:00 – Czechy

Petr Hruška: Własny, niewłasny, Hruška

20:30 – Gruzja

Erekle Deisadze: Precz z systemem

Aktualności