02. 07. poniedziałek / pazartesi / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Witold Szabłowski: Zabójca z miasta moreli // moderator: Jacek Antczak

20:30 – Turcja

Tuna Kiremitçi: Aerodynamika latającego dywanu // moderator: Agnieszka Ayşen Kaim


03. 07. wtorek / salı / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Słowacja

Ivana Dobrakovová: Temat, autor, Toxo // moderator: Katarzyna Dudzic-Grabińska

20:30 – Turcja

Nedim Gürsel: Zdobywca z Paryża // moderator: Agnieszka Ayşen Kaim


04. 07. środa / çarşamba / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Krzysztof Varga: Budapeszt, melancholia i ironia// moderator: Irek Grin

20:30 – Turcja

Ayfer Tunç: Satyra tysiąca i jednej nocy// moderator: Agnieszka Ayşen Kaim


05. 07. czwartek / perşembe / Miejsce: Proza / Wrocławski Dom Literatury / Przejście Garncarskie 2

19:00 – Polska

Ziemowit Szczerek: Prawdziwa i wyobrażona Europa Środkowa // moderator: Irek Grin // w ramach cyklu 3/4

20:30 – Turcja

Gonca Özmen: POEZJA// moderator: Agnieszka Ayşen Kaim


06. 07. piątek / cuma / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Zbigniew Rokita: Piłka w cieniu imperium// moderator: Magdalena Piekarska

20:30 – Turcja

Gökçenur Ç.: Wszystkie te słowa na plecach// moderator: Agnieszka Ayşen Kaim


07. 07. sobota / cumartesi / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Wioletta Grzegorzewska: Z Wysp// moderator: Magdalena Piekarska

20:30 – Turcja

Gaye Boralioğlu: Na bazarze// moderator: Agnieszka Ayşen Kaim


08. 07. niedziela / pazar / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Marcin Wroński: Kryminał retro// moderator: Jacek Antczak

20:30 – Turcja

Murat Uyurkulak: Gniew i Żar// moderator: Agnieszka Ayşen Kaim


09. 07. poniedziałek / pazartesi / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Jacek Inglot: Science fiction i nie tylko// moderator: Magdalena Piekarska

20:30 – Turcja

Aslı Perker: Wyśmienita// moderator: Agnieszka Ayşen Kaim


10. 07. wtorek / salı / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Zbigniew Machej: Cieszyn, Tranoscius, pieśni// moderator: Leszek Pułka

20:30 – Turcja

Haydar Ergulen: Gazel tu, gazel tam// moderator: Agnieszka Ayşen Kaim


11. 07. środa / çarşamba / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Czechy

Lucie Faulerová: Uwaga, narratorka, której nie można zaufać!// moderator: Anna Wanik

20:30 – Turcja

Çiler İlhan: Einstein między wierszami// moderator: Agnieszka Ayşen Kaim


12. 07. czwartek / perşembe / Miejsce: Proza / Wrocławski Dom Literatury / Przejście Garncarskie 2

19:00 – Polska

Katarzyna Boni: Warsztaty umierania// moderator: Jędrzej Morawiecki

20:30 – Turcja

Oya Baydar: Klasyka// moderator: Agnieszka Ayşen Kaim


13. 07. piątek / cuma / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Czechy

Petra Soukupová: Na polu relacji// moderator: Magda Piekarska

20:30 – Turcja

Ayşegül Çelik: Snyomorzunakontynenciebezciebie// moderator: Agnieszka Ayşen Kaim


14. 07. sobota / cumartesi / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Słowacja

Daniel Majling: Emocje, zaniepokojenie i bodźce// moderator: Katarzyna Dudzic-Grabińska

20:30 – Turcja

Efe Duyan: Poezja jako raport o mnie// moderator: Agnieszka Ayşen Kaim


15. 07. niedziela / pazar / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Mariusz Czubaj: Dziewczynka z zapalniczką// moderator: Filip Modrzejewski

20:30 – Turcja

Saygın Ersin: Smak absolutny// moderator: Sylwia Filipowska


16. 07. poniedziałek / pazartesi / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Paweł Sołtys: Bogactwo językowej wyobraźni// moderator: Jacek Antczak

20:30 – Turcja

Necla Kelek: Kocham swój nos// moderator: Sylwia Filipowska


17. 07. wtorek / salı / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Czechy

Petra Dvořáková: Grać dalej// moderator: Anna Wanik

20:30 – Turcja

Murat Özyaşar: Żółty rechot// moderator: Sylwia Filipowska


18. 07. środa / çarşamba / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Max Cegielski: Oko świata// moderator: Jacek Antczak

20:30 – Turcja

Murathan Mungan: Wirtuoz słowa// moderator: Sylwia Filipowska


19. 07. czwartek / perşembe / Miejsce: Proza / Wrocławski Dom Literatury / Przejście Garncarskie 2

19:00 – Polska

Zyta Rudzka: Krótka wymiana ognia// moderator: Leszek Pułka

20:30 – Turcja

Haydar Karataş: Zaza// moderator: Radosław Andrzejewski


20. 07. piątek / cuma / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Ukraina

Dmytro Łazutkin: Czarny pas za poezję// moderator: Marcin Gaczkowski

20:30 – Turcja

Özgür Mumcu: Maszyna pokoju// moderator: Karol Wasilewski


21. 07. sobota / cumartesi / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Ukraina

Wiktoria Amelina: Tylko literatura// moderator: Marcin Gaczkowski

20:30 – Turcja

Pelin Özer: Haiku i inne występki// moderator: Radosław Andrzejewski


22. 07. niedziela / pazar / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Jerzy Kronhold: Adres w ciemnościach// moderator: Leszek Pułka

20:30 – Turcja

Behçet Çelik: Sztuka opowiadania// moderator: Anna Akbike Sulimowicz


23. 07. poniedziałek / pazartesi / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Czechy

Vratislav Maňák: ... żeby oddychały// moderator: Anna Wanik

20:30 – Turcja

Faruk Duman: Muzyka nocy dla psów// moderator: Anna Akbike Sulimowicz


24. 07. wtorek / salı / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Słowacja

Dušan Vicen: Niewątpliwie przenikliwy pisarz// moderator: Katarzyna Dudzic-Grabińska

20:30 – Turcja

Sema Kaygusuz: Modlitwy spadające na ziemię// moderator: Anna Akbike Sulimowicz


25. 07. środa / çarşamba / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Weronika Gogola: Prawda ma siłę rażenia// moderator: Magdalena Piekarska

20:30 – Turcja

Bora Abdo// moderator: Anna Akbike Sulimowicz


26. 07. czwartek / perşembe / Miejsce: Proza / Wrocławski Dom Literatury / Przejście Garncarskie 2

19:00 – Czechy

Vít Kremlička: Marimbo & miody// moderator: Anna Wanik

20:30 – Turcja

Lale Müldür: Liryka orientalna//moderator: Dorota Cegiołka


27. 07. piątek / cuma / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Agata Wielgołaska: Stambuł w oparach absurdu// moderator: Paweł Szroniak

20:30 – Turcja

İskender Pala: Książę poezji dywanowej// moderator: Dorota Cegiołka


28. 07. sobota / cumartesi / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Agata Bromberek: Zafascynowana Turcją// moderator: Paweł Szroniak

20:30 – Turcja

Hatice Meryem: Mąż jak mucha// moderator: Dorota Cegiołka


29. 07. niedziela / pazar / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Słowacja

Jakub Juhás: Urok eksperymentu// moderator: Katarzyna Dudzic-Grabińska

20:30 – Turcja

Şebnem İşigüzel: Utalentowana, niezagrożona// moderator: Dorota Cegiołka


30. 07. poniedziałek / pazartesi / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Ukraina

Ostap Drozdov: Prowokator nr 1 i nr 2// moderator: Marcin Gaczkowski

20:30 – Turcja

Yadé Kara: Selam Berlin// moderator: Jana-Katharina Mende


31. 07. wtorek / salı / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Czechy

Martin C. Putna: Zawsze w mniejszości// moderator: Katarzyna Dudzic-Grabińska

20:30 – Turcja

Tarik Tufan: Gdzie nie jesteśmy w domu// moderator: Anna Akbike Sulimowicz


01. 08. środa / çarşamba / Miejsce: Mediateka / Miejska Biblioteka Publiczna / plac Teatralny 5

19:00 – Polska

Olga Tokarczuk: Zgubiona dusza// moderator: Irek Grin

Aktualności

Zapraszamy do oglądania transmisji on-line!

Codziennie o godz. 19.00 i 20.30 można oglądać transmisje na żywo ze spotkań w Mediatece i Klubie Proza. Spotkania zapowiada Tomasz Grabiński z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Zapraszamy. Strona YT - kliknij >>>


Saygın Ersin

Czarowanie jedzeniem

 


Mariusz Czubaj

"Dziewczynka z zapalniczką"

 


Efe Duyan

Bez wolności nie ma poezji.

 


Daniel Majling

Mistyfikacja czy parodia? Rosyjska klasyka w wersji Majlinga.

 


Ayşegül Çelik

Papierowe łódki

 


Petra Soukupová

Specjalistka od krojenia rodziny

 


Oya Baydar

O turecko-kurdyjskiej wojnie

 


Katarzyna Boni

O katastrofach i nadziei...

 


Çiller Ilhan

Wygnanie