03. 07. Tuesday / salı

19:00 – Slovakia

Ivana Dobrakovová:

20:30 – Turecko

Nedim Gürsel: The Conqueror from Paris



05. 07. Thursday / perşembe

19:00 – Poland

Ziemowit Szczerek: The True and Imagined Central Europe

20:30 – Turecko

Gonca Özmen: POETRY



07. 07. Saturday / cumartesi

19:00 – Poland

Wioletta Grzegorzewska: Out of the Isles

20:30 – Turecko

Gaye Boralioğlu:


08. 07. Sunday / pazar

19:00 – Poland

Marcin Wroński: Retro Detective Novels

20:30 – Turecko

Murat Uyurkulak: Fury and Passion


09. 07. Monday / pazartesi

19:00 – Poland

Jacek Inglot: Science Fiction and Beyond

20:30 – Turecko

Aslı Perker: Delicacies


10. 07. Tuesday / salı

19:00 – Poland

Zbigniew Machej: Cieszyn, Tranoscius, songs

20:30 – Turecko

Haydar Ergulen: Gazel Here, Gazel There


11. 07. Wednesday / çarşamba

19:00 – Czechia

Lucie Faulerová:

20:30 – Turecko

Çiler İlhan: Einstein Between the Lines


12. 07. Thursday / perşembe

19:00 – Poland

Katarzyna Boni: Workshops of Death

20:30 – Turecko

Oya Baydar: The Classic


13. 07. Friday / cuma

19:00 – Czechia

Petra Soukupová:

20:30 – Turecko

Ayşegül Çelik:



15. 07. Sunday / pazar

19:00 – Poland

Mariusz Czubaj: Girl with a Lighter

20:30 – Turecko

Saygın Ersin: Absolute Taste


16. 07. Monday / pazartesi

19:00 – Poland

Paweł Sołtys: The Richness of Language Imagination

20:30 – Turecko

Necla Kelek: I Love My Nose


17. 07. Tuesday / salı

19:00 – Czechia

Petra Dvořáková:

20:30 – Turecko

Murat Özyaşar: Yellow Laughter


18. 07. Wednesday / çarşamba

19:00 – Poland

Max Cegielski: Eye of the World

20:30 – Turecko

Murathan Mungan: The Word Virtuoso


19. 07. Thursday / perşembe

19:00 – Poland

Zyta Rudzka: A Short Exchange of Fire

20:30 – Turecko

Haydar Karataş:Zaza


20. 07. Friday / cuma

19:00 – Ukraine

Dmytro Łazutkin: Black Belt for Poetry

20:30 – Turecko

Özgür Mumcu: A Peace Machine


21. 07. Saturday / cumartesi

19:00 – Ukraine

Victoria Amelina: Only Literature

20:30 – Turecko

Pelin Özer: Haiku and Other Indulgences


22. 07. Sunday / pazar

19:00 – Poland

Jerzy Kronhold: Address in the Darkness

20:30 – Turecko

Behçet Çelik: The Art of the Short Story


23. 07. Monday / pazartesi

19:00 – Czechia

Vratislav Maňák: …I Want My Stories To Breathe


24. 07. Tuesday / salı

19:00 – Slovakia

Dušan Vicen: One Conspicuously Intelligent Writer

20:30 – Turecko

Sema Kaygusuz: The Fall of Prayers


25. 07. Wednesday / çarşamba

19:00 – Poland

Weronika Gogola: The truth has a thrusting power


26. 07. Thursday / perşembe

19:00 – Czechia

Vít Kremlička:

20:30 – Turecko

Lale Müldür: Oriental Lyric Poetry



28. 07. Saturday / cumartesi

19:00 – Poland

Agata Bromberek: Fascinated by Turkey

20:30 – Turecko

Hatice Meryem: Husband as a Fly


29. 07. Sunday / pazar

19:00 – Slovakia

Jakub Juhás: The Charm of Jasenina

20:30 – Turecko

Şebnem İşigüzel: Talented, Fearless


30. 07. Monday / pazartesi

19:00 – Ukraine

Ostap Drozdov: Agitator no. 1 and no. 2


31. 07. Tuesday / salı

19:00 – Czechia

Martin C. Putna: Always In The Minority

20:30 – Turecko

Tarik Tufan: Where We Are Not at Home


01. 08. Wednesday / çarşamba

19:00 – Poland

Olga Tokarczuk: A Lost Soul

Actual

Zapraszamy do oglądania transmisji on-line!

Codziennie o godz. 19.00 i 20.30 można oglądać transmisje na żywo ze spotkań w Mediatece i Klubie Proza. Spotkania zapowiada Tomasz Grabiński z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Zapraszamy. Strona YT - kliknij >>>


Tarık Tufan

Abrakadabra

 


Martin C. Putna

Historia Śląska po czesku

 


Ostap Drozdov

Medialne prowokacje

 


Şebnem İşigüzel

Łamanie tabu

 


Jakub Juhás

Brzmienia literatury

 


Hatice Meryem

Osadzona w nowoczesności

 


Agata Bromberek

Gra w skojarzenia


İskender Pala

Poezja dywanowa

 


Agata Wielgołaska

Stambuł oczami imigrantki